Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

intreprindere individuala

Buna ziua,
am o intrep. individ. din martie 2012 in sistem real cu domeniul de activitate croitorie, ce declaratii trebiue sa depun in anul acesta?
Pentru TVA la incasare, am fost platitoare la trimestru, raman in continuare asa sau trec la platitori lunar?
Multumesc pt. ajutor.
1.D200, D220, D392A, D394 , D300, D094.
2.Perioada ramane tot trimestrul.
George Moraru, Consultant fiscal
Multumesc mult pt. raspuns, dar am vazut acum pe ANAF si ceva despre declaratia 600, s-ar putea sa nu fi inteles eu bine despre ce este vorba.Mentionez ca nu sunt angajata pe II.
O seara buna!
mery52, utilizator
D600 trebuia sa se depuna in iulie 2012. Intrebarea dvs. a fost clara : ce se depune in 2013?
Conform art.1 din OMFP nr.882/2012,declaratia 600 se depune anual,pana la data de 31.01.a fiecarui an pentru anul in curs.Deci,pentru anul 2013 se depune pana la 31.01.2013.