Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumpãrare casã în strãinãtate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumpãrare casã în strãinãtate

Bună ziua!

Pot eu, ca cetățean român cu domiciliu în România, să cumpăr teren pentru a-mi face o casă (sau să cumpăr casă la cheie) în străinătate? Spre exemplu, în Austria sau Irlanda.
Știu că depinde de legislația țării respective, dar mi-ar fi de folos dacă e cineva care cunoaște sau a mai încercat :D
Da, puteti cu siguranta sa va cumparati casa atat in Austria cat si in Irlanda numai sa aveti bani.
Mulțumesc! :D Deocamdată sunt la partea cu căutările
trebuie platit un impozit si in romania ?