Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna si ore suplimentare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna si ore suplimentare

Din anul 2012 mi-au ma-i ramas 16 zile concediu de odihna si 55 de ore suplimantare.Am stat acasa pentru sarbatorile de iarna 2012-2013, 7 zile.Mi-au spus de la birou ca zilele libere vor fi acoperite din orele suplimentare.Zilele de concediu le plateste in februarie fara sa stam acasa.E corect ce fac ei, eu astfel pierzand sporul pentru suplimentare?
Multumesc pt raspunsuri.O seara buna.