Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Legislatie - organizare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Legislatie - organizare

Care e legislatia care reglementeaza cum functioneaza un cabinet de parlamentar (cate persoane poate angaja, pe ce functii, pe ce salarii, ce statut au acesti angajati, daca are dreptul la un spatiu pentru cabinet oferit de primarie ... etc.) ?
Daca se poate va rog a imi indica actul normativ care reglementeaza si organizeaza un astfel de cabinet.
Multumesc!
Sunteti parlamentar:-
Nu, urmaresc activitatea unora, aspecte de legalitate.
Vedeti Regulamentul de organizare şi funcţionare al serviciilor Camerei Deputaţilor sau al Senatului .. in ele se face referinat despre birourile deputaţilor/senatorilor din circumscripţiile electorale.