Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună ziua! Care sunt pașii/procedura pentru a ajunge ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună ziua! Care sunt pașii/procedura pentru a ajunge să lucrez ...

Bună ziua!

Care sunt pașii/procedura pentru a ajunge să lucrez la Avocatul Copilului (din cadrul Avocatului Poporului). Sau care sunt sansele sa ajung sa activez in aceasta institutie (realistic vorbind)?

Multumesc!
Adjuncţii Avocatului Poporului sunt numiţi pe o durată de 5 ani de către birourile permanente ale Camerei Deputaţilor şi Senatului, la propunerea Avocatului Poporului, cu avizul comisiilor juridice ale celor două Camere ale Parlamentului. Condiţiile pentru ocuparea funcţiei de adjunct al Avocatului Poporului se stabilesc prin Regulamentul de organizare şi funcţionare a instituţiei Avocatul Poporului.

sanse ... fffff mici.