avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contributii ceccar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contributii ceccar

Personal cunosc doua persoane angajate cu contract de munca la doua societati diferite. Ambele persoane "tin" contabilitatea la cate 7 firme... deci 14 in total!!!! Nici una dintre aceste persoane - care imi sunt amici dealtfel-nu au nici o legatura cu CECCAR , dar absolut nici unA!!!
In aceste conditii este normal ca firma mea de contabilitate sa continue a fi inscrisa in tabloul CECCAR ???
Este normal sa achit tot felul de contributii si cursuri impuse??? DE FAPT...... ESTE MORAL?!!!!
Cel mai recent răspuns: ContSters123067 , utilizator 22:52, 8 Noiembrie 2010
Daca tin contabilitatea la negru fara sa fie angajate la acele firme, nu e nici moral si nici legal, dar ce va veni asa deodata la ora 12 duminica?#-o
pai.. maine trebuie sa platesc....:(.. Da, au contracte de 2 ore... dar chiar si asa... de ce nu as face si eu la fel???? de ce sa aleg calea cea mai costisitoare???? E normal asa? E normal sa-mi asum niste costuri in conditiile unei concurente neloiale... pana la urma?
Aveti dreptate, dar calea cea mai costisitoare e si cea mai sigura, nu credeti?
PENTRU CINE???!!!!
Pentru utilizatorii muncii profesionistilor contabili si pentru ei, pt.ca au un statut reglementat.

Alte discuții în legătură

Ceccar- neplatitor tva si impozit profit?! ContSters123067 ContSters123067 Indicatori financiari conform bilantului depus pe anul 2008 CORPUL EXPERTILOR CONTABILI SI CONTABILILOR AUTORI cod unic de identificare: 7426179 Indicatori ... (vezi toată discuția)
A incalcat ceccar legea concurentei? Iulian MANEA Iulian MANEA Consiliul Concurentei a amendat CECCAR cu o suma record: 4.500.000 lei (circa 950.000 euro). Merita CECCAR asta? A incalcat legea atunci cand a impus anumite ... (vezi toată discuția)
Oug 37/2011 alenka alenka Buna!Lamuriti-ma,deci potrivit acestei ordonante de urgenta orice persoana cu studii superioare (clar economice)poate tine contabilitate!intrebarea mea:am ... (vezi toată discuția)