avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incadrarea juridica penala/civila pentru raspandirea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Incadrarea juridica penala/civila pentru raspandirea de minciuni, idei, MINCINOASE, fapte nepetrecute

Buna Ziua, de curand o asociatie a raspandit zvonuri, idei, pareri MINCINOASE, fapte neintamplate despre organizatia care o reprezint. Care este incadrarea juridica pentru persoana juridica vinovata, dar pentru membrii asociatiei in fapt care au facut asta?
Ce pot face pentru a face dreptate pentru asta?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Pe cine poate reprezenta o asociaţie AvramMarva AvramMarva Bună ziua, Doresc să înfiinţez o asociaţie care să reprezinte un grup de persoane care aparţin informal unei organizaţii culturale internaţionale, ... (vezi toată discuția)
Indrumare - demersuri marcell marcell Buna ziua, Am nevoie de un sfat legat de ce demersuri pot face in rezolvarea unei probleme. Cand m-am angajat la locul actual de munca am fost contactat ... (vezi toată discuția)
Afirmatii false ale unei persoane au dus la incetarea unui contract Mytro Mytro Buna ziua, Avem o firma de administrare imobile in familie si de curand am pierdut un contract la o asociatie de proprietari datorita unei persoane din ... (vezi toată discuția)