avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pensionare anticipata - PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pensionare anticipata - PFA

Buna ziua, solicitand pensionarea anticipata, am fost nevoita sa inchid PFA X-( prin care desfasuram activitatea de traducator. Dupa pensionare anticipata, cum pot continua desfasurarea activitatii / facturare catre PF/PJ? Pot redeschide PFA? Pot infiinta o firma? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Dropshipping intracomunitar cushdum cushdum Buna ziua, Ati putea sa ne explicati un moment. Sunt cetatean al Republicii Moldova, doresc sa infiintez o firma in Romania, am difucultati vu TVA ... (vezi toată discuția)
Cazier fiscal aligadot aligadot Am avut o firma(srl) pe care am deschis-o(acum 2 ani) si nu am depus nici un bilant, activitate nu prea am avut, ea a fost totusi deschisa cu incepere de ... (vezi toată discuția)
Contract civil instalatii catalin_utilizator67 catalin_utilizator67 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu informatii referitoare la urmatoarea situatie: X este angajat in cadrul unei firme. X doreste sa ofere servicii de ... (vezi toată discuția)