Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salariul=?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salariul=?

Buna seara!pentru o contributie de ccca 300 ron platit*din mina*(persoana pt care se plateste pt pensie nu e in tara si nici nu are cm aici)care ar fi salariul brut?
2850 lei
Pentru persoanele fara contracte de munca si alte surse de venit pentru care sunt obligati sa plateasca contributia la pensie, care vor sa plateasca direct la casa de pensii, procentul este de 31,3% aplicat la venitul ales de dumneavoastra care in decembrie nu putea fi mai mic de 741lei.
Aveti dreptate, stimate coleg. :) Deci venitul ar fi in jurul valorii de 960 lei.
va multumesc.!