Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita - modalitate
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita - modalitate

Situatie:
pierd un proces cu miza financiara si se va ajunge la executare silita. Am un singur bun, un apartamanet: acesta este ipotecat catre o banca pentru o suma destul de mare.
Cum as putea fi executat silit efectiv, ce va putea face creditorul pentru a obtine banii castigati in instanta?
Creditorul va investi instanta de judecata cu autoritatea investirii hotararii cu formula executorie
Ulterior cu titlul executoriu se va adresa la bej,care va demara etapele si procedura de executare silita asupra bunurilor dvs in evidenta mobile/imobile/conturi/drepturi salariale-prezente si viitoare pana la concurenta debitului de recuperat
Cum va proceda BEJ in cazul apartamentului ipotecat?
Probabil la data la care va incepe executarea va exista si un salariu de poprit.