Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIA URMAS
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIA URMAS

BUNA.OBTIN O PENSIE DE URMAS SI SUNT STUDENT,POT OBTINE VENITURI DIN INCHIRIERE FARA SA IMI AFECTEZE PENSIA ? MULTUMESC
Incepand cu 01.01.2011 pensia de urmas poate fi cumulata cu orice alt venit (profesional sau neprofesional) indiferent de cuantumul acestuia.
va multumesc pentru raspunsul rapid si profesional.