Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul salarii

Buna seara. Poate sa-mi calculeze si mie cineva un salaraiu dupa urmatoarele date:
Pt. luna dec.2012
Salar tarifar 1068
Ore lucrate 166 din care 14 suplimentare cu spor 200%
Spor vechime 16%
Cu un copil pentru deducere
Tichete in valoare de 335 lei.
Vreu sa stiu daca pt calculul oreleor suplimentare se poate folosi un alt salariu orar decat pt orele lucrare in program normal, exista vreo lege unde se stipuleaza acest lucru.
Multumesc mult!
Contributiile sociale obligatorii se retin diferentiat in functie de codul de indemnizatie...