avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul salarii

Buna seara. Poate sa-mi calculeze si mie cineva un salaraiu dupa urmatoarele date:
Pt. luna dec.2012
Salar tarifar 1068
Ore lucrate 166 din care 14 suplimentare cu spor 200%
Spor vechime 16%
Cu un copil pentru deducere
Tichete in valoare de 335 lei.
Vreu sa stiu daca pt calculul oreleor suplimentare se poate folosi un alt salariu orar decat pt orele lucrare in program normal, exista vreo lege unde se stipuleaza acest lucru.
Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Dragos Stefan , Consultant resurse umane 09:11, 18 Februarie 2013
Contributiile sociale obligatorii se retin diferentiat in functie de codul de indemnizatie...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Note contabile salarii anyaa anyaa Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca nota contabila 423=421 este gresita.Daca da, cum trebuie facuta nota contabila pentru un concediu medical. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Inregistrare in contabilitate certificat medical, accident de munca simoichim simoichim care sunt notele contabile aferente unui certificat medical accident de munca atunci cand este platit din FAAMBP? Care sunt contributiile angajatorului si cele ... (vezi toată discuția)
Note contabile privind salarizarea sonya33 sonya33 #-obuna ziua. sunt novice in contabilitate si nu as dori sa gresec, va rog ma puteti ajuta cu notele contabile care se inregistraza privind salarizarea? va ... (vezi toată discuția)