avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 909 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... contributie la sanatate din vanzarea casei
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

contributie la sanatate din vanzarea casei

Buna ziua,

Sunt in CCC de doi ani din mai 2012, singurul venit fiind indemnizatia de crestere. As dori sa stiu daca trebuie sa platesc contributie la sanatate din venitul realizat din vinderea unui imobil.
Va multumesc anticipat pentru lamuriri.
EO


Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil in conflict cu venitul din tranzactii imobiliare? emmaolaru emmaolaru Buna ziua, Sunt in CCC de doi ani din mai 2012, singurul venit fiind indemnizatia de crestere. As dori sa stiu daca venitul realizat din vinderea unui ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil pfa lorei lorei BUNA ZIUA! Am si eu cateva nelamuriri, daca puteti va rog sa ma ajutati. Sunt PFA si vreau sa ma informez in ce conditii o sa primesc indemnizatia de ... (vezi toată discuția)
Asigurare in sistemul public de sanatate, persoana fara venit, ccc comanlori comanlori Situatia mea este urmatoarea: pentru o perioada de o luna, respectiv de la data de 1 oct 2011 pana la 31 octombrie2011, nu am lucrat si prin urmare nu am ... (vezi toată discuția)