avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Timbre judiciare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Timbre judiciare

Imi puteti spune,va rog,de unde pot cumpara timbre judiciare?
Am cautat la mai multe oficii postale, dar mi s-a spus ca Posta Romana nu detine momentan...
Cel mai recent răspuns: LORELA UNGURIANU , Avocat 11:30, 15 Februarie 2009
lipsesc in toata tara.......
Este o criza generala. Dar depuneti la instanta ceea ce aveti fara timbru judiciar. Chiar ieri am vazut cum judecatorul a solicitat unui coleg avocat sa depuna la dosarul cauzei timbru judiciar cand acestrea o sa fie comercializate.
Ultima modificare: Marți, 10 Februarie 2009
Rodica Ciobanu, Avocat
Am nevoie pentru legalizare si pentru buletin...
pentru buletin nu aveti nevoie de timbru fiscal?
Scuze, aveti dreptate...Se cere timbbru fiscal sau contravaloarea taxei judiciare de timbru.Am incurcat eu...
Dar ce fac cu legalizarea?!?

Alte discuții în legătură

Hotarare de divort legalizata ContSters307192 ContSters307192 Buna ziua,am un var si vrea sa se recasatoreasca ,dar nu are o hotarare de divort originala ca sa poata prezenta la starea civila,poate depune o copie ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am o întrebare legata de un plic autoadresat unei ... TofanAgripina TofanAgripina Bună ziua! Am o întrebare legata de un plic autoadresat unei judecătorii pentru obținerea unei copii legalizate a unei hotărârii judecătorești cerută ... (vezi toată discuția)