Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Timbre judiciare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Timbre judiciare

Imi puteti spune,va rog,de unde pot cumpara timbre judiciare?
Am cautat la mai multe oficii postale, dar mi s-a spus ca Posta Romana nu detine momentan...
lipsesc in toata tara.......
Este o criza generala. Dar depuneti la instanta ceea ce aveti fara timbru judiciar. Chiar ieri am vazut cum judecatorul a solicitat unui coleg avocat sa depuna la dosarul cauzei timbru judiciar cand acestrea o sa fie comercializate.
Rodica Ciobanu, Avocat
Am nevoie pentru legalizare si pentru buletin...
pentru buletin nu aveti nevoie de timbru fiscal?
Scuze, aveti dreptate...Se cere timbbru fiscal sau contravaloarea taxei judiciare de timbru.Am incurcat eu...
Dar ce fac cu legalizarea?!?