Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Incompatibilitate consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Incompatibilitate consilier juridic

Buna seara. Am urmatoarea intrebare: profesia de consilier juridic este incompatibila cu functia de consilier europarlamentar?
Art. 10, lit c) din Legea 514/2003 spune ca exercitarea profesiei de consilier juridc este incompatibila cu orice altă profesie autorizată sau salarizată în ţară sau în străinătate. Prin urmare, functia de consilier europarlamentar este considerata o "profesie"?
AllynnaCatana, utilizator