Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare sediu social

Buna ziua.
Pot vinde o locuinta unde am sediul social al unei firme in activitate ? Sau trebuie schimbat sediul social in prealabil ?
Multumesc.
Locuinta puteti sa o vindeti, dar daca doriti sa pastrati sediul acolo trebuie sa aveti acordul noului proprietar. Sunt notari care solicita la vanzarea unui imobil sa se dea o declaratie ca la acea adresa nu figureaza niciun sediu de societate.