Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatii europene
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatii europene

Buna ziua !
Lucrez in Italia cu contract de munca si in tara am 3 copii minori care sunt in intretinerea mea.
Am aflat de alocatia pe care o pot primi pentru copii in baza formularului e 411 si nu stiu exact care sunt pasii de urmat, ce documente imi trebuiesc pentru a demara procedura.
Va rog frumos sa ma ajutati cu informatii utile.
Multumesc !
Detalii gasiti aici :

Formularul E401 si formularul E411 – cereri pentru acordarea prestatiilor familiale pentru muncitorii romani din strainatate
[ link extern ] /

Formularele E411 si E401 - Ghid practic de accesare a alocatiilor europene pentru copii
www.avocatnet.ro/content/for...

Cornel Vasile, Consilier juridic