Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... vechimea in munca din italia
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

vechimea in munca din italia

Buna seara, eu si sotia mea lucram ca asistenti medicali in italia din 2007 cu contract de munca pe timp indeterminat. Am dori sa ne intoarcem in Romania si am dori sa stim ce documente trebuiesc aduse din italia in romania si ce documente trebuiesc completate in romania. Modelul E207 este valabil. Va multumesc si astept un raspuns daca doriti si pe adresa mea de e-mail "aurelati@yahoo.com". Va multumesc din nou.
Pentru confirmarea perioadei de asigurare din Italia este necesar ca persoana interesata sa completeze Formularul E 207, intitulat „Certificat privind cariera asiguratului” la care se ataseaza documente care atestă perioadele de asigurare sau cele echivalente realizate pe teritoriul Italiei.