Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... plati POSDRU
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

plati POSDRU

Buna ziua
Imi permit sa pun si eu o intrebare in forum
Teoretic sint formator la acest proiect ,care momentan, nu stiu din ce cauza a fost suspendat
Intrebare:
ce se poate face in situatia in care firma care organizeaza cursurile respective nu ne-a platit salariile de un an de zile
Am inteles ca pina in dec platile au fost suspendate, dar acum proiectul a repornit
Cu multumiri anticipate
Probabil ca beneficiarul programului POSDRU a suspendat activitatea neavand sustinere financiara proprie.In functie de conditiile contractuale stabilite prin contractului de furnizari servicii catre beneficiar privind plata acestor servicii va puteti adresa beneficiarului,organismului intermediar sau autoritatii de management.Este important daca beneficiarul a depus cereri de rambursare in anul precedent.Platile POSDRU se vor relua dupa spusele unora in aceasta luna.Dar aceste plati se vor face catre acei beneficiari care au cererile de rambursare acceptate de AM , adica cereri de rambursare perfecte.