avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 290 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... varsta limita pt. copii in intretinere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

varsta limita pt. copii in intretinere

Va rog sa-mi spuneti daca exista o varsta limita pt. copii majori aflati in intretinere.
Ce presupune existenta unor raporturi juridice intre contribuabil si persoana aflata in intretinere ?
Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 19:55, 19 Ianuarie 2013
18 ani sau 26 ani daca este student/a. Astea sunt limitele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exista varsta maxima pentru tinerii aflati in intretinere? elftsaftica elftsaftica Buna ziua, Va ros sa-mi spuneti daca exista o varsta maxima pentru copii majori aflati in intretinere. (exemplu.1 - un tanar care are 26 de ani si este ... (vezi toată discuția)
Copii majori aflati in intretinere dan66 dan66 Va rog sa-mi spuneti care este varsta limita pt. copiii majori aflati in intretinere(nu au venituri). Ce presupune existenta unor raporturi juridice intre ... (vezi toată discuția)
Deducere personala Vioreld Vioreld Buna ziua. Un student (22 ani) poate fi trecut la deducerea suplimentara la un parinte? Dar un student (23 ani) cu bursa de 300 lei? (vezi toată discuția)