Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... varsta limita pt. copii in intretinere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

varsta limita pt. copii in intretinere

Va rog sa-mi spuneti daca exista o varsta limita pt. copii majori aflati in intretinere.
Ce presupune existenta unor raporturi juridice intre contribuabil si persoana aflata in intretinere ?
18 ani sau 26 ani daca este student/a. Astea sunt limitele.