Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Vă rog să-mi spuneţi de când veniturile din " plata cu ora"(învăţământ) sunt luate în calcul la punctajul de pensie. Din câte ştiu CAS pentru "plata cu ora " s-a reţinut după data de 1 aprilie 2001.
Tocmai ati raspuns. Din aprilie 2001 se ia in calcul salariul brut care apare pe adeverinta de stagiu de cotizare.