Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Returnare taxa prima imatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Returnare taxa prima imatriculare

As dori sa stiu daca se returneaza o taxa auto platita in 03 09 2007 in ce masura si in ce conditi daca nu sant mai mari cheltuielile decat suma de restituit.
ati cam depasit termenul pentru restituire taxa auto ,trebuia sa solicitati in termen de 5 ani ,daca a fost autot inmatriculat in Romania si adus dintr-un stat UE, daca a fost inmatriculat in romania pt prima data nu vi se restituie .
Pana anul trecut nu sa dat nici o lege care sa restituie integral taxa auto.Toate legile date in privinta taxei au fost ilegale,si nu au fost putine.
si in prrezent se restituie in totalitate taxa de prima inmatriculare la masinile vechi in urma obtineri unei hotariri judecatoresti irevocabile