Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Accept parinte iesire minor din tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Accept parinte iesire minor din tara

Buna dimineata!
Sunt divortat din 2010,am un baietel de 5 ani.Baiatul este incredintat prin sentinta judecatoresca spre crestere si educare mamei sale.Ea se afla in Spania.Copilul sta cu bunicii din partea mamei si in luna mai a acestui an ei doresc sa plece cu el pe 3 luni in acea tara.Este necesar acordul meu ca minorul sa poata parasi tara?Daca da ,in ce forma?
Nu e necesar acordul dvs. Bunicii au nevoie de actele de calatorie, hotararea judecatoreasca, acordul mamei si cazier judiciar.