Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Taxa auto

In luna decembrie am actionat in judecata DGFP si Prefectura in vederea inmatricularii unui autoturism fara plata taxei auto. Din pacate mi-a fost fixat un termen de judecata foarte mare (octombrie 2013) si intre timp, avand nevoie de masina, am achitat acea taxa. As putea sa-mi retrag actiunea pe care o am in prezent (care cred ca a si ramas fara obiect) si sa incep o alta actiune prin care sa solicit restituirea taxei achitata? Cum trebuie sa procedez?
Da, puteti sa va retrageti actiunea si apoi sa depuneti o alta actiune pentru restituirea taxei pe emisii poluante platite.
Alexandru Focia, Avocat
dudu_alexf a scris:

Da, puteti sa va retrageti actiunea si apoi sa depuneti o alta actiune pentru restituirea taxei pe emisii poluante platite.

Imi puteti spune cum pot retrage actiunea (eventual un model de cerere de retragere a actiunii)?
jacquelline, utilizator