Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Declaratia 100
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Declaratia 100

Buna ziua
Va RON sa-mi spuneti si mie dacă se mai depune declaratia 100 pentru trimestrul 4 2012 , cineva îmi spune ca se depune D. 101 in Martie. ( plaritor trimestrial)
Va multumesc
Are dreptate cine va spune. Nu se depune pina 25.01.2013 declaratia 100 pt obligatia "impozit profit", urmind ca declaratia 101 sa fie depusa pina in 25.03.2013.

Excepind obligatia "impozit profi", declaratia 100 se depune daca aveti alte obligatii care se declara prin aceasta.

Pentru trim. IV 2012 nu se trece in declaratia 100 pozitia impozit pe profit datorat de Declaratia anuala de impozit pe profit - 101 -se depune pana la 25.03.2013, data pana la care se plateste si diferenta de impozit pe datorata pe anul 2012.

Multumesc mult.
in ordinul 1950/2012 sunt aprobate modelele si instructiunile de completare pentru decl 100,101 etc.

[ link extern ]