Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitie auto ,din UE platescTVA?
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitie auto ,din UE platescTVA?

Buna ziua,
societate platitoare de TVA,vreau sa achzitionez un autoturism din UE,in scopul utilizari si desfasurari activitatii comerciale.In Romania platesc TVA ,af valorii de achizitie sau se aplica ''taxarea inversa''
va multumesc!
Se efectueaza taxare inversa.
Multumesc !