Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Modificarea Legii 263/2010 - Legea pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Modificarea Legii 263/2010 - Legea pensiilor

Conform propunerii de modificare a Legii 263/2010, punctul de pensie pentru anul 2013 este de 762,1 lei (Art. II), deci majorat fix cu 4% fata de punctul de pensie de 732,8 lei.
Intrebare:
Acestui punct de pensie - 762.1 lei, i se aplica prevederile art. 102 modificat?. Adica se majoreaza punctul de pensie cu 100% din rata inflatiei plus 50% din cresterea reala a castigului salarial mediu brut realizat pentru anul 2012?.
Va multumesc.
LUCIAN_D13:

1. - Nu e bine sa certati pe moderatori deoarece ei nu sunt neaparat specialisti in problema respectiva si nu sunt obligati sa raspunda (moderarea unei sectiuni de forum nu implica neaparat si raspunsul la intrebari)
- Raspunsurile pot fi date de orice persoana care se pricepe indiferent ca este moderator, cosultant sau utilizator.

2. Nimeni nu este obligat sa raspunda decat daca se pricepe si are timp si disponibilitate.

3. Nu intotdeauna raspunsurile date corespund cu asteptarile celui care intreaba.

4. - Dvs. ati scris:
...Utilizatorii au nevoie acum de profesionalismul lor.

- Cred ca va grabiti cand vorbiti in numele utilizatorilor, fiecare utilizator are intrebarea sa specifica situatiei sale.

5. Cand cineva va avea informatiile necesare si va avea si timp si disponibilitate veti primi raspunsuri la intrebarile dvs.
~ Conținut șters la cerere ~