Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Doua contracte de munca la acelasi angajator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Doua contracte de munca la acelasi angajator

Buna ziua,

Daca mi se incheie doua contracte la acelasi angajator fiecare cu 4 ore/zi, pe functii diferite, imi afecteaza cumva vechimea in munca ?

Va multumesc pt raspuns!

Nu va afecteaza vechimea in munca, ibdiferent ce funcxtii aveti trecute in c.i.m.....

De exemplu, daca intr-un an de zile aveti incheiate 2 c.i.m. cu timp partial ,in acelasi timp vechimea in munca = 1 an de zile ... la pensie, insa, se vor cumula salariile realizate in baza acestor contracte de munca.
Multumesc! Numai bine!