Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... DECLARATIA 094
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

DECLARATIA 094

Buna ziua
Am un PFA. Am cifra de afaceri sub 100 000 euro. Sunt platitor de TVA lunar, Trebuie sa depun Declaratia 094 ? Daca nu, va rog sa imi spuneti daca trebuie sa depun vreo declaratie cu cifra de afaceri pe anul 2012 ( cu exceptia DECLARATIEI 200). Va multumesc.
Declaratia 094 se depune doar de persoanele platitoare de TVA la trimestru si raman platitoare de TVA la trimestru.
Trebuie depusa declaratia 392A pana in 25 februarie
Si daca 094 nu a fost depusa la timp ce se intampla ? trece la tva lunar ?