avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 468 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... DECLARATIA 094
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

DECLARATIA 094

Buna ziua
Am un PFA. Am cifra de afaceri sub 100 000 euro. Sunt platitor de TVA lunar, Trebuie sa depun Declaratia 094 ? Daca nu, va rog sa imi spuneti daca trebuie sa depun vreo declaratie cu cifra de afaceri pe anul 2012 ( cu exceptia DECLARATIEI 200). Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: mig85 , utilizator 20:30, 22 Februarie 2013
Declaratia 094 se depune doar de persoanele platitoare de TVA la trimestru si raman platitoare de TVA la trimestru.
Trebuie depusa declaratia 392A pana in 25 februarie
Si daca 094 nu a fost depusa la timp ce se intampla ? trece la tva lunar ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii ii Mihai-Andrei Mihai-Andrei Buna ziua! Am infiintat in octombrie 2014 o II (sistem real, platitoare TVA la incasare, inchiriere auto). Am depus 220 si 070. Prin decizia de impunere mi ... (vezi toată discuția)
Impozit pentru srl-uri fara activitate jeleutza_girl21 jeleutza_girl21 Pe 14.07.2010 mi-am deschis un srl cu trei asociati, doi administratori si un asociat, plaitoare de TVA, fara angajati.Mentionez ca nu am avut nici o ... (vezi toată discuția)
Trecere de la tva lunar la tva trimestrial stelach stelach Buna ziua, in situatia in care o firma, care inregistrata in registru intracomunitar, desi nu avea cifra de afaceri mai mare de 100000 euro, a trecut la tva ... (vezi toată discuția)