Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... avocat botanist
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

avocat botanist

Vreau sa fac un denunt impotriva unui avocat din baroul bota pentru practicarea unei meserii fara drept. ce s-a mai auzit? parchetele cu solutioneaza astfel de sesizari? au ajuns in instanta avocatii acestia?
Sigur că le soluţionează.Cu NUP în imensa lor majoritate. Mai nou au schimbat şi temeiul juridic al soluţiei.

Toţi cei care au ajuns în instanţă au fost achitaţi. Cu o excepţie: Bota însuşi. :)

Nu exista oare o Decizie de Curte Constitutionala ce statueaza ca sunt legal infiintati?
ContSters42249, utilizator
CC nu se ocupă cu aşa ceva. Ea statuează doar cu privire la constituţionalitatea unei legi.

Sau dezleagă pricinile constituţionale dintre preşedinte şi primul ministru/parlament. :)

:"> Serios? Stiu, pe cuvant, cu ce se ocupa Curtea Constitutionala! Sunt sigur ca si dumneavoastra stiti ca ma refeream la exceptii de neconstitutionalitate ridicate de Dl. Bota . Stiam, de la un astfel de avocat, ca ar avea o decizie favorabila, referitoare la o exceptie de neconstitutionalitate. Verificand am gasit doar decizii de respingere ale exceptiilor de neconstitutionalitate invocate de ei.