Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proces taxa auto castigat in inanuarie 2013
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proces taxa auto castigat in inanuarie 2013

in luna decembrie 2012 am dat in judecata serviciul inmatriculari pentru a-mi inmatricula autoturismul adus din Austria fara taxa de inmatriculare la Tribunal. Pe 16.01.2013 am castigat procesul primind solutie: admiterea actiunii si obligarea Serv de inmatriculare sa inmatriculeze autoturismul fara plata taxei pentru emisii poluante, cu recurs.
intrebarea mea este daca mai pot inmatricula autoturismul fara plata taxei auto stiind ca s-a schimbat legea?

Puteti sa o faceti. Legalizati hotararea si solicitati serviciului respectiv realizarea inmatricularii conform dispozitiilor din cuprinsul hotararii judecatoresti.