Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... referat consilier juridic indrumator
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

referat consilier juridic indrumator

Va rog sa ma ajute cineva cu un raport juridic intocmit de consilier juridic indrumator pentru definitivarea profesiei de consilier juridic. S-a terminat stagiul si trebuie sa sustin examenul de definitivat, nu ma descurc cu intocmirea unui astfel de raport, iar indrumatorul a spus sa ma ocup el doar il semneaza.
Va multumesc anticipat.
Daca aveti un astfel de raport rog sa-l trimiteti pe adresa: chejan_cristina@yahoo.com
Nu este un "raport juridic" ci un raport de evaluare a activitatii stagiarului care se intocmeste de catre indrumator la finalul fiecarui an de stagiu, iar la finalul intregii perioade de stagiu se intocmeste un raport cu concluziile rezultate si in care se propune stagiarul pentru sustinerea sau nu a examenului de definitivat.
Mai mult de atat nu este normal sa va intocmiti singura raportul de evaluare a activitatii. Solicitati indrumatorului sa il intocmeasca pentru ca asa prevede legea de organizare a profesiei de consilier juridic si statutul acestei profesii. Daca refuza comunicati acest aspect conducerii colegiului care l-a desemnat a fi indrumator.