Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale adaugare activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

adaugare activitate

Buna ziua. Am o firma (autorizata pe mediu) cu sediul social in buc - activitate principala 3832 si am deschis punct de lucru in Ilfov cu 3 activitati (cea principala si inca 2). Intre timp am cumparat un camion si fac si transport de marfuri pt firma. Am inteles ca tb sa merg la ORC sa iau certificat constatator pt 4941 - transport rutier de marfuri. Cum se numeste asta ?completare obiect activitate desfasurat la punctul de lucru? Ce acte sunt necesare? Multumesc!
Depuneti declaratie model 3 pentru autorizarea desfasurarii si a acestei activitati. Este necesar sa predati certificatul obtinut anterior deoarece, pe langa activitatile autorizate deja se va inscrie si aceasta si implicit se va elibera un nou certificat.
Declaratia se depune cu o cerere de inregistrare mentiuni.
e nevoie si de decizie asociat unic?
Nu este nevoie daca activitatea 4941 o aveti inscrisa in actul constitutiv. Verificati actul constitutiv!
este. multumesc frumos