Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie pronuntata de Curtea de Apel in recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie pronuntata de Curtea de Apel in recurs

,,curtea de apel admite recursul formulat de parchet si sporeste pedeapsa la 2 ani inchisoare ".citat depe portalul minsterul justitiei Cum aflu daca este cu suspendare si definitiv si irevocabil ?, instanta pe fond se pronuntase la 1,4 ani cu suspendare conditionata . .
nikolos a scris:

mi-se trimite acasa citatie cu judecarea recursului ce catre CA mentionandu-se pronuntarea data de CA si masurile luate ? si daca da , dupa cat timp ?
In fond instanta s-a pronuntat la 1,4 ani cu suspendare conditionata ,parchetul a facut recurs si citez din portalul min. justitiei : se majoreaza pedeapsa pana la 2 ani , Nu se specifica nimic altceva daca se mentine cu suspendare sau etc . Am telefonat la arhiva si mi-sa comunicat acelasi citat din portal . CUM SE POATE AFLA ATUNCI DACA ESTE CU SUSPENDARE SAU NU /

Am citit cum se poate afla decizia am sunat la arhiva la CA si mi-a spus scelasi lucru ceeace scrie pe portalul min. just. :Solutie: Decis: Admis rec. Parchetului. Sporeşte pedeapsa la 2 ani închisoare. S-A JUDECAT RECURSUL IN 24 IAN 2013 lla arhiva cand ajunge solutia ?

nikolos, utilizator