Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ACTE NECESARE VANZARE TEREN EXTRA VILAN
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ACTE NECESARE VANZARE TEREN EXTRA VILAN

Ce acte am nevoie si de unde le pot elibera pentru vanzarea la notariat a unu teren extravilan.,..momentan detin titlu de proprietate pe numele tatalui meu decedat,pe titlul de proprietate primaria poate sa ma treaca ca mostenitor ???
Domnule draga, daca mergi la notariat ti se va spune in ce consta procedura notariala succesorala! Acte de satre civila, doi martori , actele de proprietate, prezenta tuturor mostenitorilor, verificarea in registrele notariale pt succesiuni etc....
Raspunsul aici ati gasit numai ca dvs nu doriti sa I'l urmati!
Repet: mergeti la notarul de pe raza unde a avut defunctul ultimul domiciliu cu ce v am spus mai sus!
Multumesc pt raspunsuri,stiti ceva de anexa 24 ???am auzit ca se elibereaza de la primaria de unde este terenul si in anexa se trec mostenirorii asa este ???
luputinel, utilizator
Nu va trebuie anexa 24 aveti TP! Va trebuie certificat fiscal de Primarie! Nu se trec mostenitorii in anexa de unde sa stie primaria ce mostenitori sunt!
Chiar nu intelegeti ca trebuie sa mergeti la notariat?!
Am inteles ca trebuie sa merg la notariat dar mai sunt doi mostenitori ce nu vor sa mearga :D
iar eu nu am chef sa umblu prin tribunal.
Nu exista Decat doua variante! Notariat sau instanta!