Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Incasari de la curierat rapid ptr PFA in cont personal?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Incasari de la curierat rapid ptr PFA in cont personal?

Stie cineva in ce masura niste incasari in contul personal de la un Curierat rapid sunt prinse in contabilitatea respectivului curier si mai exact daca se poate face legatura prin incrucisare cu PFA-ul meu? Asta in cazul unei verificari asupra PFA-ului meu.
Am cateva incasari la inceputul lui 2012 ce nu le-am prins in contabilitatea PFA-ului (nici ca incasare si nici ca, cheltuieli) pt acea perioada intrucat nu aveam deschis contul pe PFA si trebuia sa dau un cont acolo.
Ulterior am deschis contul pe PFA si am toata contabilitatea facuta pt anul 2012 cu omisunea mai sus mentioanata.
PS: Mentionez ca incasarile sunt de la persoane fizice.
Oxigen, utilizator