avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... remuneratie concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

remuneratie concediu medical


buna ziua chiar e posibil sa primesc doar 600 lei pe concediu medical din 13 august pana in 14 octombrie????????multumesc

la un salariu de 720 lei brut,avand aceleasi drepturi banesti in ultimele 12 luni,cati bani imi revin pt 2 luni de concediu medical cu 75%?




Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 11:07, 27 Ianuarie 2013
1. De ce nu intrebati la contabilitatea firmei care a calculat indemnizatia pentru concediu medical?

2. - Asa cum ati intrebat dvs. nu avem toate datele pentru a va da un raspuns corect.
- Dar, oricum ar fi, e prea putin pentru doua luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical,plata myhaela39 myhaela39 buna ziua,imi puteti spune la un salariu de 720 lei brut,avand aceleasi drepturi banesti in ultimele 12 luni,cati bani imi revin pt 2 luni de concediu medical ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical si prenatal ady@p ady@p va rog frumos daca doriti sa-mi calculati si mie cati bani ar trebui sa iau pe luna octombrie. in luna octombrie am fost 8 zile in concediu medical 75% si 14 ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza concediul de maternitate? krystyna27 krystyna27 buna seara? am si eu o intrebare: cum se calculeaza concediul pt sarcina si lehuzie la un venit brut de 740 lei sau un venit net de 517 lei pe luna? precizez ... (vezi toată discuția)