avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lipsa comunicare hotarare proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Lipsa comunicare hotarare proces

Am dat in judecata fostul angajator , iar ultima infatisare la proces a fost in data de 17.01.2013 cand s-a dat si verdictul. Pe site la portal just imi apare asa : Solutie: Admite în parte acţiunea . Ce inseamna asta? Nu mi-a venit prin posta comunicatul de la ei. Ce pot face?Multumesc!
Nu sunt agitat,doar ca nu stiam termenul de eliberare.Multumesc!
Buna ziua,

daca apare doar atat, atunci este o eroare. Nu sunt suficiente informatii pentru a intelege solutia. Cred ca este important sa stiti din timp cum s-a pronuntat instanta, pentru ca daca nu va convine solutia trebuie sa va pregatiti pentru calea de atac. Puteti sa aflati pronuntarea in intregime mergand la arhiva instantei si citind condica de pronuntari.

Zi buna,
Avocat Costi Boncu
costiboncu a scris:

Buna ziua,

daca apare doar atat, atunci este o eroare. Nu sunt suficiente informatii pentru a intelege solutia. Cred ca este important sa stiti din timp cum s-a pronuntat instanta, pentru ca daca nu va convine solutia trebuie sa va pregatiti pentru calea de atac. Puteti sa aflati pronuntarea in intregime mergand la arhiva instantei si citind condica de pronuntari.

Zi buna,
Avocat Costi Boncu


Am inteles.Va multumesc!
Ma poate ajute cineva cu un model de recurs?Multumesc!
Buna ziua,

nu exista un model de recurs din pacate. Numai cunoscand detaliile dosarului se poate formula un recurs.

Avocat Costi Boncu

Alte discuții în legătură

Decizie pronuntata de curtea de apel in recurs nikolos nikolos ,,curtea de apel admite recursul formulat de parchet si sporeste pedeapsa la 2 ani inchisoare \\".citat depe portalul minsterul justitiei Cum aflu daca este ... (vezi toată discuția)
Perioada de recurs szebeni arthur szebeni arthur dupa discutiile in fond in cadrul unui proces civil judecatorul a acceptat cererea partii adverse de a da sentinta in 7 zile,unde gasesc eu sentinta ptr a ... (vezi toată discuția)
Perimare proces suspendat (plângere contravetionala) Vasilica80 Vasilica80 Buna ziua Am deschis un proces prin care contest o amenda primita pentru neplata rovinietei. La primul termen s-a suspendat judecata pentru ca nu am depus ... (vezi toată discuția)