Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... acte auto la expirare carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

acte auto la expirare carte de identitate

Va rog, sa ma informati despre cadrul legal cu privire la urmatoarea problema:
doresc sa imi schimb domiciliu (buletinul)... acest fapt presupune si schimbarea actelor auto(permis, carte identitate auto etc) ?

Va multumesc !
Solicitarea modificarii datelor aferente permisului de conducere, model al Uniunii Europene, ca urmare a schimbarii domiciliului titularului se face pe baza urmatoarelor documente:

• actul de identitate, in original si copie;

• f isa detinatorului permisului de conducere completata;

Sistemul informatic va fi actualizat fara tiparirea unui nou permis de conducere .Numai in cazul in care te muti in alt judet trebuie schimbat permisul.Pe asta european nu este adresa trecuta.Daca te muti dintr-un oras in altul in acelasi judet ti-l emite aceeasi autoritate.Atunci pentru ce sa mai platesti?