avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taiere nuc razlet pe proprietate privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taiere nuc razlet pe proprietate privata

Pentru taierea unui nuc crescut razlet pe o proprietate privata este nevoie de autorizatie?
Cel mai recent răspuns: Gheorgheni Alina G , Consilier juridic 20:30, 11 Februarie 2009
V-am raspuns la subiectul anterior deschis de dumneavoastra "Taierea unui nuc de pe proprietate privata"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taierea unui nuc de pe proprietate privata mariapopescu mariapopescu Pentru taierea unui nuc crescut razlet pe proprietate privata este nevoie de autorizatie? Legea din 2008 care completeaza legea pomiculturii din 2003 ce ... (vezi toată discuția)
Taiere nuc Diana.F Diana.F Buna ziua. Avem in curtea casei un nuc, plantat de tatal meu, care impinge un perete al terasei, cu pericol de daramare. Am nevoie de autorizatie pentru taiere? (vezi toată discuția)
Vanzare- cumparare cu clauza de uzufruct viager-paguba creata de uzufructuar F1PAR2 F1PAR2 Buna ziua. Acum 8 ani am cumparat o bucata de teren cu categoria de folosinta PASUNE, pentru care fostul proprietar si-a pastrat dreptul de uzufruct ... (vezi toată discuția)