Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cifra de afaceri conform OGnr 8/2013
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cifra de afaceri conform OGnr 8/2013

Buna ziua
conform OG 8/2013 trebuie declarate la fisc toate firmele cu cifra de afaceri mai mare de 65000 eur in anul precedent,.
De clarificat:
la ce curs valutar se face calculul in euro a cifrei de afaceri
se depune la fisc D010, care este termenul.
Va multumesc.
Trebuie declarate firmele care au o cifra de afaceri pana la 65.000.
Multumesc.
referitor la cursul valutar utilizat la stabilirea in euro a cifrei de afaceri, este cursul valabil pentru data de 31.12.2012(adica cel stabilit de bnr in data de 28 dec) sau cel comunicat de bnr pe 31.12.2012 .
Cursul de schimb pentru determinarea echivalentului în euro este cel de la închiderea exerciţiului financiar.