Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Curs valutar plafon microintreprindere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Curs valutar plafon microintreprindere

buna ziua, am si eu nevoie de o informatie daca se poate: daca microintreprinderea s-a infiintat in martie 2013, ca sa imi verific plafonul de 65.000 eur, ce curs valutar folosesc? de la 31.12.2012?
Multumesc
Luati in calcul cursul BNR de la 31 decembrie 2012.
Din Normele de aplicare a Codului Fiscal: "Cursul de schimb pentru determinarea echivalentului în euro este cel de la închiderea exerciţiului financiar precedent. "