avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general arenda
Discuție deschisă în Contabilitate în general

arenda

Daca arendatorul este salariat , arendasul trebuie sa plateasca contributia la sanatate? Daca da care este venitul brut la care se aplica?
Cel mai recent răspuns: nenesa , utilizator 20:00, 31 Ianuarie 2013
Contributie pentru sanatate se datoreaza numai daca venitul din arenda este singurul venit.In cazul d-voastra daca sunteti salariat nu datorati sanatate si fiscul nu va va impozita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza venitul din arenda in 2019 ? RicaRamurica RicaRamurica Cum se calculeaza venitul din arenda in 2019? Daca venitul este sub 24960 lei nu se mai plateste contributia de 10 % la sanatate Daca arendasul imi da un ... (vezi toată discuția)
Cum se plateste contributia la sanatate din arenda in anul 2018 marielamotte200 marielamotte200 Din venitul brut se scade 40 % si se obtine venitul impozabil, la care se aplica impozit de 10 % si contributie la sanatate de 10 %. Daca venitul impozabil ... (vezi toată discuția)
Arenda 2018 Lisonelta400 Lisonelta400 Mie arendasul mi-a dat 35197,50 lei pe anul 2018. Am citit la ANAF ca se plateste impozitul la suma de 550 de lei tona de grau. In realitate eu am primit 650 ... (vezi toată discuția)