Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general arenda
Discuție deschisă în Contabilitate în general

arenda

Daca arendatorul este salariat , arendasul trebuie sa plateasca contributia la sanatate? Daca da care este venitul brut la care se aplica?
Contributie pentru sanatate se datoreaza numai daca venitul din arenda este singurul venit.In cazul d-voastra daca sunteti salariat nu datorati sanatate si fiscul nu va va impozita.