Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... redirectionare 2 % impozit pensionari
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

redirectionare 2 % impozit pensionari

Buna ziua

Sunt pensionara de boala si am si indemnizatie de handicap si o colaborare cu oriflame .
Cum pot completa formularul 230 ca sa pot redirectiona 2 % din impozit conf. art. 57 alin 4 Legea 571/2003 pentru niste copii?

Va multumesc
Se poate directiona 2% catre ong de catre persoanele angajate cu contract de munca prin depunerea formularului 230 pentru venitul din salarii si de catre cei ce obtin venituri pentru care trebuie sa depuna declaratia 200.
in cazul celor care au doar pensie cum se procedeaza va rog?
va multumesc pentru raspuns
Cei numai cu venit din pensie nu pot directiona 2% catre ong.