Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bani chirie militar
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bani chirie militar

Buna ziua. Sotul meu este militar si de la serviciu conforn HG1867 din 2005 i s-a spus ca nu poate beneficia de bani de chirie deoarece eu am in proprietate o cota de 1/2 dintr-o garsoniera de 28mp, in care locuieste fratele meu impreuna cu familia lui (trei persoane) de vreo 12 ani. Este normal sa nu i se acorde acei bani? Eu nu am locuit acolo niciodata si nici nu am avea cum sa locuim acolo 6 persoane? Ce putem face? Multumesc.
Buna ziua. Va soliticit o parere juridica in legatura cu urmatoarea speta: Sunt cadru militar, locuiesc cu familia in chirie; de asemeni detin o locuinta in afara localitarii/garnizoanei primita prin donatie cu clauza de intretinere; intre timp limitele garnizoanei s-au extins si include si localitatea unde detin locuinta; pot beneficia de indemnizatie lunara pentru chirie?
mihay78, utilizator