Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar minim brut pe tara garantat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar minim brut pe tara garantat

Buna ziua,ma poate ajuta cineva cu o intrebare?
Se modifica salarul minim brut pe tara garantat la 750 lei , as vrea sa stiu care sunt coieficienti de ierarhizare la contractul colectiv de munca pe ramura de comert 2013
CCM la nivelul ramurii comert este expirat de mult...

Coeficientii se aplica numai daca sunt prevazuti in ccm aplicabil angajatorului sau in regulamentul intern al acestuia.
Prin urmare, obligatia de majorare a salariului subzista numai in cazul celor care au salariul minim de 700 lei , nu si pentru ceilalti.