Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... taxa auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

taxa auto

am o masina adusa din U.E ptr care am dat statul in judecata ptr inmatricularea fara plata taxei auto .Primul proces la tribunalul buzau l-am castigat pe 10 ianuarie 2013,fiindu-mi comunicata sentinta in ziua de 25 ianuarie ,cu termen de recurs in 15 zile de la comunicare.intrebarea mea este : daca la curtea de apel voi avea din nou castig de cauza,dar pana atunci va intra in vigoare timbrul de mediu ,voi fi obligat sa platesc aceasta noua taxa? va multumesc
nu, evident. noul timbru de mediu se aplica celor care inmatriculeaza de maine o masina adusa de afara. dvs ati inmatriculat-o deja, nu se pune problema. La recurs veti castiga sigur, si eu am avut proces, am castigat, acum astept decizia curtii de apel sa merg la fisc pt a ridica banii. daca mai aveti intrebari cu procesu, va ajut cu placere.
ma scuzati k intervin,inca nu a intrat taxa de timbru,se plateste pe vechea taxa din 2012!
da, am zis ca exemplu daca de "maine" se plateste o taxa de timbru......