avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 482 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor alimentar U E
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor alimentar U E

Anul trecut am ridicat o parte din alimentele de la U E. Acum au venit celelalte {paste fainoase si mazare} mai putin uleiul. Se poate rezilia un contract la unul dintre produse ? Eu sunt somer indemnizat si as dori sa fac o reclamatie. Doresc temeiul legal la care pot face referire sau o explicatie pe intelesul meu. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: julien_slbz , utilizator 12:42, 31 Ianuarie 2013
vă puteți adresa la APIA, primăria locală sau la consiliul județean în a cărui rază teritorială domiciliați...temeiul legal HG nr. 600/2009...succes

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutoare alimentare filipf16 filipf16 Buna ziua ! Unde trebuie s-a ma adresez pentru a primi \'cupoane valorice pentru ridicarea ajutoarelor alimentare venite de la UE ? ,mentionez faptul ca ... (vezi toată discuția)
Am drept de ceva ajutor fiind somer fara indemnizatie? somerbucatar somerbucatar Buna ziua. Eu sunt somer fara indemnizatie de 1 an, nu primesc nici un ajutor de la stat. Am 28 de ani si urmez un curs de bucatar prin fortele de munca. ... (vezi toată discuția)
Ajutor alimente ue Ajax58 Ajax58 Cine poate primi ajutor in alimente de la UE ? (vezi toată discuția)