avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... pensie de handicap sau asistent insotitor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

pensie de handicap sau asistent insotitor

Buna ziua,
Am mama imobilizata la pat dupa o fractura intertrohanteriana dreapta cu deplasare, operata si cu osteosinteza DHS .Poate solicita asistent insotitor sau pensie de handicap?

Alte discuții în legătură

Indemnizație de handicap Dany358 Dany358 Bună ziua Sânt operat la coloana (fractura cu material de osteosinteza)pensionat de boala gr 3 as dori sa știu dacă as avea dreptul și la indemnizație ... (vezi toată discuția)
Certificat de handicap eliberare - cum se procedeaza concret CYBORG CYBORG Buna ziua! Mama(91 de ani) are,de o luna de zile, fractura de col femural, a facut radiografie(am dus-o cu Salvarea), nu se poate misca, e la pat, ii dau ... (vezi toată discuția)
Bună seara ! mama mea, 91 ani , în urma unei internări la ... Miha_ella60 Miha_ella60 Bună seara ! Mama mea, 91 ani , în urma unei internări la Psihiatrie anul trecut a primit diagnosticul de alhzaimer si dementa senila. I s-a recomandat și ... (vezi toată discuția)