Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl.205-impozit zilieri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl.205-impozit zilieri

Buna seara.
Cunoastem ca impozitul retinut la sursa de la zilieri este un impozit asimilat salariilor.Il declaram in 112 la un loc cu impozitul retinut de la salariati.
Ajutati-ma sa ma lamuresc: in decl.205 de anul acesta unde declaram acest impozit ;-la salarii fara functie de baza in cap.V sau la venituri din alte surse la cap.IV.
Va rog frumos.Multumesc.
Am fost chiar azi la AF4 si mi s-a spus ca nu trebuie declarat nicaieri.
Si aici este o discutie pe aceeasi tema:
www.avocatnet.ro/content/for...