avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl.205-impozit zilieri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl.205-impozit zilieri

Buna seara.
Cunoastem ca impozitul retinut la sursa de la zilieri este un impozit asimilat salariilor.Il declaram in 112 la un loc cu impozitul retinut de la salariati.
Ajutati-ma sa ma lamuresc: in decl.205 de anul acesta unde declaram acest impozit ;-la salarii fara functie de baza in cap.V sau la venituri din alte surse la cap.IV.
Va rog frumos.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 21:06, 31 Ianuarie 2013
Am fost chiar azi la AF4 si mi s-a spus ca nu trebuie declarat nicaieri.
Si aici este o discutie pe aceeasi tema:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venituri zilieri Diana ionela Timoscov Diana ionela Timoscov Ce nota contabila fac pentru a inregistra impozitul 16% pe care il opresc zilierilor (vezi toată discuția)
Declarare venit zilieri pe 2012 rodidoina rodidoina As vrea sa stiu in ce declaratie se declara zilierii pentru anul 2012. Am declarat lunar impozitul retinut zilierilor prin modificarea sumei retinute drept ... (vezi toată discuția)
Zilerii impozit 16% sorzah sorzah ce declaratie trebuie completata la ANAF pentru impozitul de 16% ? (vezi toată discuția)